Ohlasy na knihy

Únor 2024

Děkuji Vám za knihu Slunce Vědomí. Koupila jsem si ji před pár dny na doporučení kamarádky. Čtu ji večer, používám ji jako „bylinkový čaj“ před spaním. Dodá mi klid, dny a události začínám chápat v jiných souvislostech, více se směju, život mi dává smysl… Děkuji vám.

Ať se Vám daří, Marta Pospíšilová

Únor 2024

Vážená pani Keilová, prečítala som si Vašu knihu Marcelka z hor ktorú som dostala kedysi ku sviatku a dlho som ju sušila na poličke, aby som si ju asi prečítala v ten správny čas. Nedá mi, aby som sa Vám za ňu nepoďakovala, lebo ma naozaj hlboko oslovila. Motám sa v tejto problematike už roky, ale až teraz to ku mne naozaj prišlo. Asi som to potrebovala takto. Veľa vecí sa mi ozrejmilo a pomaly to so mnou pracuje. Okrem toho ma oslovili nádherné opisy prírody a scény, úplne som sa tam cítila. Prajem všetko dobré.

Mária Vajgelová, Bratislava – Dúbravka

Prosinec 2023

Krásný den, Věro. Dnes jsem dočetla poslední stránku knihy Slunce vědomí, došlo mi, že i s posledním dnem v tomto roce. Tekly mi slzy vděčnosti, štěstí a chtěla bych vám tímto za krásnou knihu poděkovat. Je Studnici darů a požehnání pro každého, kdo se jí otevře. V pasážích, kdy Vladimír mluví k Vám, jsem měla pocit, jako by mluvil ke mně. Cítila jsem propojení s ním v souvislosti se starověkým Egyptem a je mi opravdu velmi blízký, přestože jsem ho v tomto životě osobně nepotkala. Po přečtení posledních řádků mi přišlo uvědomění, že už to, že jsem součástí této převratné úžasné doby, je to nejvíc, co jsem mohla dostat. Mějte krásné, požehnané dny na Vlně Lásky i požehnaný nadcházející rok. Nemám slova, která by vyjádřila, co cítím.

Úplně mi vyhrkly slzy a cítila jsem takovou posvátnou sílu, vděk a požehnání, že mě to až dostalo na kolena. Takovou sílu má vaše knížka — je živoucí, léčivá a Vladimír skrze ni léčí. Ještě jednou…. moc děkuji. S láskou Simona.

 

Prosinec 2023

Milá paní Věro,

jak stojí v mém horoskopu z roku 1996 od paní Zoši Kinkorové, musela jsem ve svém životě přečíst mnoho knih, abych nalezla Světlo. Svou knihovnu jsem před asi dvěma roky úplně zminimalizovala, zůstaly v ní pouze ty knihy, ze kterých již prosvítá Pravda. Nebylo pak žádným mým úmyslem jakkoli knihovnu dále rozšiřovat, přesto se stalo a byla jsem přitažena k Vaší knize „Slunce Vědomí“.

Mohu k ní napsat jediné: DĚKUJI… s láskou Eva. 

 

Prosinec 2023

Vážená paní redaktorko,

v podstatě jedním dechem jsem přečetla knížku SLUNCE VĚDOMÍ, kterou jste

mi věnovala během našeho krátkého setkání na Gošárně — nesmírné díky.

Knížka je nádherná a obsahuje myšlenky, které dnes už mnozí lidé cítí

jako své vlastní, jako „návrat domů“.

Je škoda, že pan Vladimír Kafka už není mezi námi, ale on věděl, že svůj

život zde naplnil, a tak se po zásluze posunul dále. Jen je škoda, že už

ho nelze potkat, ale Vy jste udělala úžasnou práci v tom, že jste jeho

myšlenky zaznamenala, takže se nic neztratilo. Pouze šlo stranou to jeho

ubolené tělo a nechalo jeho Duši volný let.

 

Ještě jednou Vám za knížku velmi děkuji, je v ní vše. Se srdečným pozdravením a přáním všeho dobrého

MUDr. Soňa Peková, PhD.

 

Listopad 2023

Věruško, ta kniha se ti povedla. Čte se krásně, nejraději bych ji přečetla najednou, ale dávkuju si ji, jednak abych si ji užila a také abych to hezky vstřebala a mohla se zamyslet. Moc moc děkuji.

Gábi Tomasoni

 

Listopad 2023

Společně s kolegyní Petrou Špindlerovou jsem byla kmotrou knihy Slunce vědomí. Kniha je skvělá. Rozhovory, které Věra vedla s léčitelem Vladimírem Kafkou, jsou pro dnešní dobu mimořádné. Najdete zde odpovědi na všechny otázky, které máte na srdci. Velkou inspirací jsou i vhledy a samotné poznání autorky, která má dar psát. Vřele knihu doporučuji ♥️.

Gabriela Filippi, Léčivé divadlo

 

Říjen 2023

Dobrý den paní Věro, čtu vaši novou knihu. Je nádherná… děkuji, že jste ji napsala. Říkáte, že to tak Nahoře chtěli, a to je dobře. Je prostě úžasná.
Hanka Maňáková

 

Říjen 2023

Milá Věrko, ráda bych Ti tímto poděkovala za krásně napsanou knihu Čeká nás skok do Slunce Vědomí – o proměně světa s Vladimírem Kafkou, pokud se to takto dá vyjádřit. Moc děkuji, že jsi přivedla na svět tuto krásnou knihu plnou lásky, moudra, laskavostí, zkušeností a jiného vědění… Bylo mi ctí být součástí — při čtení — této knihy. Přeji Ti jen to nejlepší.

Lenka Želásková Cibulková

24. listopadu 2021

Moc děkuji za Vaše otázky, zaznamenání odpovědí a vydání knížek Marcelka z hor. Mám teprve jedničku necelý rok a denně se k ní vracím. Moc mi pomáhá :).

Mějte se moc hezky, se srdečným pozdravem Lucie Mužíková

6. října 2020

Raduji se z úžasně inspirativního čtení k nalezení sebe sama. Děkuji za Marcelku – za to, že je zprostředkovatelkou Pravdy. A Vám, že jste to sepsala.
Mějte se hezky, Vratislava Maková.

25. září 2020

Před dvěma lety se mi dostala do ruky kniha Marcelka z hor. Musím říct, že jsem toho přečetla hodně, nicméně Marcelka ve mně zanechala hlubokou stopu
:). Děkuji za ni.
Radka Černá

25. srpna 2020

Četla jsem Vaše knihy o Marcelce z hor a moc se mi líbily. Mám spoustu kamarádů v zahraničí, kteří nemluví česky. Chtěla jsem se Vás zeptat, jestli
kniha (nebo alespoň její části) vyšla v angličtině nebo v nějakém jiném jazyce? 
Velmi Vám děkuji a přeji krásné dny! S pozdravem 
Zuzana Jeřábková

26. listopadu 2019
Milá pani Vierka Keilová touto cestou Vás pozdravujem a želám Vám vela zdravia a štastia pri písaní tejto zaujímavej knihy Marcelka z hor, ktorá je
skutočne zaujimavá svojim obsahom ako sa dostať späť do jednoty. Už som kúpil rôzne knihy od zahraničních autorou na duchovnú tému, no ani jedna ma
nedokázala svojim obsahom zaujať tak ako práve Marcelka z hor.
Jozef Benadik

22. listopadu 2019

Kniha Marcelka z hor je bible 21. století. Děkuji.
Jana Švecová Marinová

20. srpna 2019

Mám rozečtený druhý díl a je to úžasná kniha. Je to prostředník, jak dál šířit pravdu o sobě samé a neskutečně mě uchvátila. Nechci dělat komplimenty, ale tato kniha si to zaslouží kvůli svému poselství nám – lidem. Dlouho už jsem si tak dobře nepočetla. Všechny tři knihy mají velkou sílu.
Děkuji Vám, Jana

11. července 2019
Dobrý den paní Keilová,
chci Vám poděkovat za knihy o Marcelce z hor. Děkuji, jsou velmi inspirující.
S přáním krásného dne Josef Havlík

Prosinec 2018
Moc zdravím a moc Vám děkuji za práci, kterou jste pro nás všechny odvedla, ty knihy jsou prostě skvělé.

Eva Buršová

30. května 2018

Dobrý večer,
moc ráda bych vám složila poklonu za krásně napsané knihy. Knížky jsou opravdu krásně čtivé, jsou jasné a srozumitelné. Při čtení jsem si připadala, jako
kdybych s vámi seděla přímo v chaloupce. Držím vám palce při dalším psaní.
 
Markéta Bieleszová

 

19. ledna 2018
Věro, moc děkuji za krásné knížky. Čtu jedním dechem. Všechno mi přijde tak
přirozené, úžasné. Děkuji.
 
Lenka

 

22. prosince 2017

Milá Věrko,
nikdy jsem takto nikomu nepsala, ale opakovaně mi to přichází, abych vám napsala, i když nejsem žádný „písmák“ a psaným slovem opravdu
nevládnu. Přečetla jsem si knihu Marcelka z hor, která mě hluboce zasáhla, a tímto jsem vám chtěla poděkovat za to, jak je úžasně napsána, s jakou lehkostí a
otevřeností. DĚKUJI.
Přeji vám naplněné dny, pohodové svátky, i když slova jsou asi zbytečná.

S láskou Helena Svobodová

 

7. listopadu 2017

Ahoj, dobrý den :-),
v první řadě bych vám chtěla vyjádřit svůj obdiv. Někdy začátkem letošního roku jsem poprvé přišla ke knížkám Marcelka z hor, které jste psala. A od té
doby, co jsme se viděly na semináři, mám šílené nutkání vám poslat mail. Chci vám poděkovat za to, že jste se do něčeho takového pustila. Všechno mi to
otevřelo oči a nebýt vás a vaší práce s knihami, neměla bych takovou možnost se do všeho sama podívat a udělat ten první krok.
No… jsem moc ráda, že jsem konečně po dvou týdnech sebrala odvahu a napsala jsem vám ten mail, o kterém se mi snad už i po nocích zdálo :-).

Přeji krásný zbytek dne, s pozdravem Veronika Horká

 

21. února 2017

Dobré ráno paní Keilová,

zdravím vás a chci vám poděkovat za zaslané knihy, včera dopoledne dorazily. Už v nich „ležím“ a jsem šťastná za další poznávání.
Teď mi jeden klient přinesl zpět knihu Moc přítomného okamžiku od Ekharda Tolleho, kterou jsem mu půjčila, a já si uvědomila to krásné propojení. To, co ET přibližuje v teoretické rovině, nám paní Marcelka ukazuje prakticky svým každodenním bytím…
Moc děkuji za váš dar zprostředkovat nám klíčové kroky na cestě k sobě. Přeji vám hezké dny a spoustu tvůrčí inspirace, s upřímností Eva Kubíková.

9. února 2017

Milá Věrko,
velice chválím a děkuji za tři knížky s Marcelkou. Jsou napsány velmi lidsky, bez zbytečných kudrlinek 🙂
Jsem od dítěte knihomolem, ale po přečtení vašich knih mne už žádné jiné nebaví – nějak se nemohu začíst… Marcelka umí podat pravdu skutečně jednoduše. U žádného jiného autora jsem dosud ten dojem neměla. Mám docela velkou knihovnu, ale už pro mne pozbývá významu…
Přeji vám vše dobré na další cestě a Marcelce hooodně trpělivosti s námi 🙂

S láskou Svatava Kelárková

11. listopadu 2016

Milá paní Keilová,

využívám této milé náhody a rovnou vám poděkuji – čtu Meduňku. Pokud se nepletu, píšete také články a ráda si je čtu. Přeji vám, ať se stále daří takto krásně tvořit a ať jste v životě moc spokojená!

Zdeňka Levicová

17. srpna 2016

Dobrý den Věrko, či ahoj Věrko!!!

Tak si budeme tykat, jestli nevadí – tuším, že určitě nevadí. Gratuluji vám s Marcelkou a Romkem k vydání třetí knížky v pořadí – je to vždy „mls“, který se nekazí, neb se neustále vracím zpět i k první knížce a kolem dokola. U spousty popsaných vjemů či zážitků (viz smích, viz zpívání, viz adrenalinové sporty či rychlá jízda autem, ale  podle mne i koncentrovaný poslech hudby, viz. koncerty, koncentrovaná tvorba atd.) jsem tušila či přímo věděla již mnohem dříve před čtením vašich knížek, že jde o zpomalení až zastavení mysli – a proto tyto činnosti lidé vyhledávají.

Připravujete další knížečku??? Mám od první knížky v sobě prosbu, zda by se mohlo více rozvést téma „inspirace“. Konkrétně v knížce číslo jedna na straně 101 je dotaz: Často se stane, že mi při psaní mozek jakoby úplně odlítne a zapomenu úplně na všechno, tedy i na sebe sama. Jakoby přestávám vnímat… A Marcelka vysvětluje, že jde o „inspiraci“… 

Přece jen bych potřebovala odpověď více rozebrat…. Léta jsem coby externí pracovník připravovala na kurzy (pravidelné i nepravidelné kurzy) pro děti i dospělé náplň pro volný čas. Vždy jak říkám: “věda, výzkum, vývoj” – neb zvláště dříve nebylo k dispozici tolik pomůcek k tvoření, jako dnes. Vždy to u mne přerostlo nejen na přípravu, ale až do vášně a radosti ze získaných dovedností. Samozřejmě, že byla i období, či chvilky, kdy si člověk položil otázku, proč se raději nedívám na TV či nečiním něc,o co činí běžný průměr populace… Vyústilo to v realizaci několika knížek (naklad. Grada) –  v oblasti výroby svíček, korálkování, malování voskem a krosienek/pletení na rámu. Prosím, tohle nepíši, abych se “chlubila”, spíše to píši pro vysvětlenou, že je v souladu s Tvým dotazem na Marcelku při psaní knížek – viz ulítnutý “mozek”, či v její odpovědi “že to najednou jakoby píše samo”.

(kráceno)

Pozdrav z Plzně Marie
 
11. srpna 2016

Dobrý den, paní Keilová

srdečně Vás zdravím. Chci Vám moc poděkovat za knížky o Marcelce z hor. O Marcelce jsem četla již v Meduňce a velmi mně zaujala její životní cesta. Videa ze setkání jsou také poutavá. Mám nyní přečtený 1. díl knížky a stále se vracím na začátek… Prostě nádhera. Těším se, až začnu číst další díl.

Díky Meduňce jsem se seznámila se Zdeničkou Štroblovou, Rozhled je moje milované místečko. Přeji Vám krásné dny a poděkování i pro Marcelku a Romka.

S pozdravem

Eva Janečková

Liberec
 
27. června 2016

Dobrý den Věro,

čtu třetí díl Marcelky z hor a je opět skvělý, velmi to rezonuje s tím, co letos prožívám v osobním životě a co zde v homeopatické ordinaci (občas marně, občas úspěšně) učím své pacienty. Článek v Meduňce mi hodně pomohl, je na něj dost ohlasů a objednávek, děkuji.

Zdravím a přeji Vám pohodové léto.

Katka Veselá, Praha

21. čevna 2016

Dobrý deň,

ďakujem za super knížky, že mate energy a chuť ich vydávať.  Su super. Velmi rada by som tiež našla vnutorny klud, ktory naruša stale pracujuca a neutichajuca mysel, ktora ako hovori Dušek, len skobroni o pozornost, ale časom je velmi ťažke ju stišiť.

Tak rada by som sa naučila len byt, viest sa vedomim, ale to je tiež praca sa to asi naučit. Uvnutornit sa. V sieti každodennych problemov, a mysel stale šrotí a šrotí. Ako som otvorila na stránke, kde pišete, že povedal Rosťa Tomanec, (zhodou okolnosti moj fajn kamarat, kedy som sa usmiala, ze aky je svet maly).

Verim, že sa mi podari dorazit na Koštúry a zažit trocha vnutornej harmonie, a naučit sa pracovat s tým. A možno aj židlicka. Nečakam, že mi nieco napišete, aj keď by to bolo mile.

Želám všetko dobré. Lenka

20. června 2016

Pěkný večer, paní Věruško,
snad se pro to oslovení nebudete zlobit. Pokud ano, omlouvám se, ale jinak mi to nejde. Asi dostáváte takovýchto emailů hodně hlavně potom, co jste napsala knížky o Marcelce z hor, ae nedá mi to, abych Vám nenapsala. Pokud mi to ale oči dovolí, protože, jakmile chci psát, zas to na mě jde 🙂 a já začnu slzet a slzet.

Čtu druhou knížku Marcelka z hor. Už první setkání s Marcelkou a Romkem na netu u Jardy Duška, bylo pro mě něčím hodně jiným. Pak další setkáni Gošárníků. Pak jsem si koupila Vaše knížky. Byla jsem přes dva měsíce na neschopence a toto všechno objevení Vás tří mi zachránilo život, protože už jsem nevěděla, jak dál a prosila a prosila, ať je mi pomoženo. Z čeho pomoženo? A teď se dostávám k textu, kde píšete ve druhé knížce o sobě a své práci, dnes už bývalé práci.
Právě v neschopnosti jsem zažívala velké zastavení sebe samé a umírání čeho si ve mně. Zlomila jsem si levou ruku v kloubu. Za tři dny je mi padesát a já věděla už před deseti lety,  že v tomto věku začne zlom v mém životě.
Tak, jak popisujete situaci v bývalé Vaší práci, Věruško, dnes zažívám i já. Už si práci hledám. A už i odepisuji na nabídky. Už jsem přešla  hranu, když jsem ještě nebyla si jistá, měla strach. Dnes se těším, aniž vím, co mě čeká. Připadám si, jak malý Radovánek. Ale buď přijdu o zdraví, protože s každým ránem, když mám jít do práce, cítím ledviny a pocit znásilňování. Nemluvě o nesmyslnostech v té práci konaných.
Děkuju Vám i Marcelce za to, jak Vy se vypisujete z Vašich pocitů i kladení otázek Marcelce a Jí za její odpovědi. Tolik jsem to potřebovala s někým sdílet. Děkuju, děkuju oběma. Tak hodně  jste mi blízké… vím, že nejsem sama, ale moc to cítím říct…
Ano, čeká mě ten papír – výpověď dohodou–  předložit řediteli, ale už vím, jak chutná, když se uvnitřňuji, co se děje, když jsem si vědomá sama sebe. A tímto mě Marcelka zbavila strachu z odchodu z této práce po 19 letech, strachu o existenci mojí rodinky. Jsem rozvedená 20 let a mám hypotéku.
Slzím a slzím a cítím vděčnost, že jste… Paní Věruško, děkuju moc a dívám se teď na Vás, jak se usmíváte na obálce Vaší knížky… Je krásné vidět, jak už Víte, když Marcelka povídá a Vy sedíte vedle ní…

Pěkné  letní dny z Brna přeje Lenka Mateašáková

6. června 2016

Paní Keilová, chci Vám moc a moc poděkovat za knihy Marcelka z hor 1–3. Daly jste nám neobyčejný dar v podobě úžasných informací tam obsažených. (Když už jsme ve věku informatiky:-D;-).) S každou prožívám očistu a jakési znovuzrození. Ještě bych se ráda dotázala, jestli uvažujete o jejich elektronických podobách.

Děkuji ještě jednou za tyto Vaše počiny a také za odpověď. Srdečně Marie z Olomouce.

30. května 2016

Paní Keilová,

po přečtení knihy Marcelka z hor již další knížky nejsou třeba (a to jich mám plnou knihovnu) :))
Jsou tam odpovědi na všechny otázky, co jsou pro mě důležité a na které jsem dostala odpověď. Děkuju. Přeji Vám všechno krásné a atˇ se Vám ve Vaší práci i nadále daří.
 
Krásný den, Milena Schwarzová   z Opavy

20. května 2016

Dobry den pani Vera,

 ďakujem Vám za knížku, prišla mi uz včera a dnes som si ju bola vyzdvihnut na poště nakolko včera som nebola doma.

 Těším sa na čítanie. Prve dve knížky ma velmi povzbudili a zmenili postoj k mnohym veciam v živote.

 Pekny den.

 Kristina

25. dubna 2016

Přeji krásný den paní Věruško,

chtěla bych si objednat novou knihu Marcelka z hor 3, na stránkách Marcelky ještě není v e-shopu k dispozici, můžu si ji tímto prosím objednat? Neustále doslova hltám obě dvě předešlé knihy … a tímto Vám i Marcelce ze srdce děkuji…. Už se na ni moc těšííííííííím.

Předem mnohokrát děkuji, Irena Tkadlčíková, Prusinovice.

12. dubna 2016

Věrko, není slov, která se dají vyslovit, aby vyjádřila.
S úctou Andrea Špánková

5. března 2016

Milá p. Viera,

niekoľko viackrát som bol odhodlaný Vám napísať už po prečítaní Marcelky z hôr 1 D. No po prečítaní 2 D. už neviem odolať. Ak to čítate tak konečne to neskončilo v koncepte. Hlavne má štartuje vás úvod v 2 D. Kedže som prečítal 1,2 D niekoľko krát odpredu aj odzadu, ten úvod v 2D. ma fascinuje, v ňom je takmer všetko, aspoň vo mne to tak iskrí. Prečítal som pomerne dost kníh s duchovnov tematikou ale brázdu vo mne zanechala hlavne kniha od E. Tholleho ” Sila prítomného okamihu” a myslel som si ze to je už vrchol, prestal som hľadať ďalšie a snažil sa to žiť no nieco mi tam chýbalo a cítil som ze raz to nájdem,ono to príde, keď je žiak pripravený,učiteľ je tu. Ta pavza trvala snáď 5 r. Za zvláštnych okolnosti sa mi dostala vaša kniha do rúk , a všetko zapadlo bol to posledný kľúč od dverí aj dvere sa pootvorili a ja som pre istotu strčil nohu medzi ne. Veľká vďaka za tieto knihy ale hlavne za Marcelku, ze ste ju tak živo, pútavo ale hlavne zrozumiteľne opísali !! Je toho veľa čo mám ešte na duši ale zrejme takýchto mailov dostávate hodné tak vás už víac nechcem zaťažovať ( to je najdlhší mail aký som  v živote napísal ) a hlavne Vám nechcem v písaní konkurovať, ani nemôžem lebo v tom ste veľmi fajn.

Snáď hviezdy zariadia, ze sa stretneme aj osobne v rétorike sa cítim lepšie ako v písaní a na záver ani neviem čo sa piše tak

Ahoj

6. října 2015

Audiozáznam recenze na rádiu Kisshady – 10/2015

3. června 2015

Milá Věro,

chci Vám (nebo Ti:-)?) poděkovat, že prostřednictvím Tvojí osoby přišla na svět kniha Marcelka z hor 1 a 2.

Je to pro mě ta třešnička na dortu, proč jsem na Silvestra dala výpověď v práci a od března jsem doma. Důvod byl, abych byla více sama se sebou a měla čas soustředit se na sebe a na to, abych se stále neztrácela v mysli a programech. Věřila jsem, že se Vesmír o nás stará a chtěla jsem si to potvrdit v praxi.

Je to pro mojí osobu těžké – neztrácet se – ale v průběhu těch tří měsíců se mi občas dařilo vzpomenout si na sebe a být v přítomnosti i několikrát za den!! To byl pro mě velký úspěch. A v polovině třetího měsíce, kdy jsem doma (tedy v květnu), ke mně přišly (aniž bych věděla o jejich existenci) obě knížky, byly mi donesené až do mých rukou a já na 37. straně první z nich se dozvěděla jak na to, – konečně praktický návod, jak přejít z hlavy do srdce, technika se svíčkou mi naskočila okamžitě, jen jsem si to představila a od té chvíle trénuju uvnitřnění, daří se a je to úžasnýýý!!!;-)

To je to ono, proč jsem chtěla mít na sebe čas, ale tenhle rozměr života jsem nečekala…

Děkuji, děkuji, děkuji, nyní mi to celé došlo, a chtěla jsem Ti to dát vědět i touto formou, i když Vědomí to ví…:-)

Stáňa

20. dubna 2015

Milá paní Keilová,
dočetla jsem přes jarní prázdniny, kdy jsme lyžovali v Itálii, knížku Marcelka 2. Je výborná, jste všichni otevření, jde do hloubky, dobrá volba otázek, které zajímají snad každého, od vztahů, Kristovství v nás, po peníze a vysvětlení duchovních souvislostí a potřebný nadhled. Marcelka sama nás učí ono přijetí věcí a stavu tak, jak je, které osvobozuje a které sama s Romkem v horách žije. 
Zdá se, že lidé opravdu hledají, a spoustě z nich již nestačí se hnát za hmotným…., ale hlavně že již po všem sebezdokonalování, odblokovávání, sebeobviňování a strachu, co se mnou bude, vědí, že je důležité najít v sobě klid, přijetí a vědomé si je udržet.
Přeju vám vše pěkné kdekoliv a jakkoliv.
Věra Matoušková

20. dubna 2015

Milá Věro,
jako správný důchodce sedím na zápraží, na klíně mám vaši druhou knihu, koukám na zadní stránku obálky, kde se všichni „přiblble” usmíváte a směju se s Váma. Úžasný.
Vděčnost „jak Brno“, kde jsme se na přehradě nedávno potkali. Ahoj, díky, Jan.

28. října 2014

Milá paní Věruško,
ležím teprve teď ve Vaší knize o Marcelce a nedá mi to, abych Vám ještě před odjezdem na chatu nenapsala. Ta knížka je  tak skvělá, plno věcí se mi dál a dál vyjasňuje, nebo … nevím jak to říct, najednou v nich není žádný problém. Zdá se mi také, že když se teď kamarádky na něco ptají, jakoby za mne zevnitř odpovědi říkal někdo jiný. Jsem z toho nejvíc překvapená asi sama. Našla jsem si i ten článek z Meduňky, mám M. od prvního čísla, ale tehdy asi nebyl ještě čas to číst. Asi by to bylo brzy a “nesetkaly bychom se spolu”. Až teď.  Málem jsem padla, když jste mi z hlavy tehdy řekla, pod kterým číslem a kdy to vyšlo. A jsem moc ráda, že jsem to celé četla- článek i knížku- až teprve, když jsem Marcelku zažila sama. Vždycky to tak dělám, nikdy nečtu ani průvodce po místech, kam se chystáme. Tehdy, když mi Ivanka Šafránková (kamarádka asi 15 let)  řekla, že bychom mohly jet, cítila jsem v sobě, že ano. A to mi stačilo. Jsem ráda, že jsem tam byla a děkuji Vám i Jednotě. To víte, u mne dualita ještě frčí.  Moc děkuju, že jsem mohla potkat Vás i Vaši knížku. Jsem přihlášená na Morávku, doufám, že se tam uvidíme.
Helena Bicanová

23. července 2014

Milá paní Věruško Keilová,
dovolte mi, abych Vám touto cestou napsala pár slov díků a obdivů  za knihu, která se mi dostala do ruky, Marcelka z hor.
Musím se přiznat, že nejsem žádný čtenář,ale toto Vaše veledílo mne zaujalo natolik, že k přečtení celé knihy mi zbývá pouhých patnáct listů a já už bych ji chtěla mít přečtenou, jak ji doslova hltám a na druhou stranu ji přečtenou mít nechci, jak si ji šetřím a vychutnávám.
A to se ještě musím přiznat, že po přečtení prvních řádků jsem si přála, aby se s knihou něco stalo, jak jsem pochopila, semlelo mne to.
Nechtělo se mi číst dál, vše se zdálo zároveň krásné, ale i šílené. Radost, že bylo pochopeno, zároveň obava, co teď s tím. Vaše otázky Marcelce byly, jako moje, a stejně jsem vycítila, že znáte odpověď předem. Že otázky jsou zbytečné, ale jsou položeny, aby byly zodpovězeny ostatním. Cítila jsem z Vás stejné pocity, které se dostavily u mne.
Obdivuhodné, krásné, procítěné, skutečné, přesto, že je krásně psáno o Marcelce a Vědomí, dala jste do toho sebe samu a řekla bych nedala, byla jste do toho textu dána, jelikož jste součástí Vědomí.
Mockrát děkuji a s vděčností se těším na dočtení knihy. Vám přeji milá Věruško, aby jste ozařovala vašim talentem a citem dál a všechny dny rozbalujte jako dárky, díky Vaší knize mám Vánoce i v létě, vlastně každičký den. S poděkováním, vděčností, láskou a Vědomím Já jsem…………
                                                                     
Mému drahému Já
bylo dáno jméno Miroslava Magdžarová

22. června 2014

Milá paní Věro, knížku jsem přečetla jedním dechem, hluboce s ní souzním a děkuji…
Přeji Vám krásné letní dny, Zdeňka

2. června 2014

Dobrý večer, Věro,
 
děkuji Vám za tuto knihu!
 
Marcelku  “znám” z různých setkání a tak nějak jsem si neuměla představit, jak tohle VŠECHNO dokáže někdo vložit na papír.
a … dokázala jste to…
 
Během čtení knihy mi umřela maminka. Bylo to těžké. Ale Vaše kniha a “vyřčené” od Marcelky mne držely nad vodou.
Proto Vám posílám velké DÍK.
Je to čtivé, srozumitelné a srdci uchopitelné 🙂  V knize jsem se našla, procítila, probolela, proplakala … to nejvíc…
 
Ale jak to tak bývá, chci víc…
a tak se těším na “další” pokračování 🙂
 
Držím Vám pěsti!
Denisa Vašková

30. května 2014

Dobrý den,
dočítám knížku Marcelka z hor, úplně mě uchvátila. Mnohé z toho, co je v knize řečeno, žiji sama a nebo se o to aspoň pokouším, v hektické Praze je to samozřejmě mnohem obtížnější se uvnitřnit než v Malé Fatře či na chalupě v klidu přírody.
Už jsem si objednala od Marcelky trička a chtěla bych se s ní osobně v létě setkat, až se budu vracet z dovolené na Slovensku. Malou Fatru a slovenské hory vůbec miluji, jezdila jsem tam odmalička za tetou a v minulém životě jsem určitě žila v takovém prostředí.
Je úžasné, že jste napsaly a vydaly tuto knížku. Otevřeným bytůstkám moc pomáhá na cestě…
Jsem homeopatka, dělám už 18 let konstituční homeopatii v Praze. V současnosti mám rozepsanou také další homeopatickou knížku, ale to je běh na delší trať, nestíhám a je nutná inspirace.
Přeji Vám krásné slunečné dny a zdravím
MUDr. Kateřina Veselá