Pár slov o autorce Věrce,
zástupkyni šéfredaktorky časopisu Meduňka (psáno v roce 2011):Nechce se mi ani věřit, že je to už téměř 20 let, co za mnou do redakce časopisu o alternativním léčení, který jsem tehdy vedla, přišla mladá maminka s kočárkem, v němž vrněla její dcerka, a nabídla mi své články. Tehdy, brzy po sametové revoluci, jsme teprve začínali objevovat alternativní cesty ke zdraví a ezoteriku a čerstvá absolventka žurnalistiky Mgr. Věra Keilová byla mezi prvními novináři, které věci mezi nebem a zemí zaujaly. Tak začala naše spolupráce, trvající dodnes, kdy je Věra mojí zástupkyní v Meduňce. Během těch let Věra působila v různých časopisech, ale láska k alternativním cestám ke zdraví ji neopustila. Jako novinářka má široký záběr zájmů, protože zdravý životní styl pro ni představuje celý soubor různých disciplín. Zajímá ji medicína alternativní i moderní, píše články o psychologii, ekologii, duchovních cestách, ezoterice, i o zdravé výživě a také třeba o tantře a sexu. Ty, kteří se snaží žít zdravým životním stylem, by podle ní mělo tohle všechno zajímat, protože cesta ke zdraví tkví v harmonii těla, ducha (rozumu) a duše (psychiky). Během novinářské práce Věra poznala různé zajímavé osobnosti, s nimž spolupracovala na článcích, a s řadou z nich ji dnes pojí osobní přátelství, jehož výsledkem jsou i její knihy Čemu věří slavní (Alternativa) a Osud máme ve svých rukou (vydala Meduňka, 2009). A také tato kniha, v níž si povídá se „čtyřmi mudrci“ – astroložkou, kartářkou a dvěma léčiteli – o energetických, vesmírných i pozemských dějích, souvisejících s rokem 2012, před nímž má většina čtenářů duchovní literatury přinejmenším respekt, pokud ne obavy. „Knize jsem věnovala hodně času, ale zároveň mi její psaní přinášelo odpovědi na mé vlastní otázky. Přeju si, aby tomu tak bylo i u každého, kdo ji bude číst,“ říká o své nové knize Věrka. Věřím, že tato kniha její přání splní a nás, čtenáře, poučí i pobaví.
Mgr. Ilona Manolevská
šéfredaktorka časopisu Meduňka

Dlouhých dvacet let jsem pracovala po boku Mgr. Ilony Manolevské, šéfredaktorky časopisu Meduňka, která však v září 2013 odešla navždy. Se vzpomínkou na ni vám nabízím řádky výše, které napsala do mé knihy Rok 2012 – Šance pro každého.
V současné době pracuju na volné noze. Působím jako redaktorka v časopisu Meduňka a dalšími texty přispívám i do jiných periodik. Ve své publikační činnosti se věnuji zdravému životnímu stylu a duchovnímu poznání a zároveň píšu rozhovory s různými osobnostmi kulturního a společenského života. Přivedlo mě to až k psaní knih.

Kontakt
Mgr. Věra Keilová – Duha
Telefon: +420 725 590 599
Email: vkeilova@seznam.cz
Web: www.verakeilova.cz

Fakturační údaje:
Plynární 33
170 04 Praha 7
IČO 60216107

Irsko, s dětmi Pepíkem a Natálkou (2012)       

S dětmi Natálií a Josefem, Grand Canyon USA (2008) 

Když mi byly čtyři roky a jednoho letního večera mě rodiče u nás na chatě uložili ke spánku, jen co odešli, vyběhla jsem po špičkách na balkon a s velkým zalíbením pozorovala západ slunce. Právě se sklánělo za nedalekým kravínem a já netušila, že na zahradě je děda s fotoaparátem, který byl mistrem nečekaných úlovků. Jedním z nich je i tato fotografie…

Díky za vynález papíru, knihtisku i počítačů. Živit se psaním je fuška, ale také to je zábavné.